Online Ödemelerin Popular Olması İçin 3 Neden

online ödeme kredi kartı ile ödeme
Online Ödeme

Herşeye erişimin bu kadar kolay olduğu bir çağda, çevrim içi uygulamalarda, kredi kartları ile online ödeme seçeneği aranan bir özellik haline geldi. Ve bu eğilimden vaz geçilmeyecek gibi de duruyor. Kredi kartları ile online ödeme, yeni bir alışveriş deneyimini ve yeni bir ticaret dönemini başlattı. Müşteriler artık kredi  kartı kullanımını nakit kullanımına tercih ederek online ödeme yöntemlerini kullanıyorlar.

Sürekli değişen alternatif ödeme çözümleriyle tüketiciler istedikleri online ödeme aracını kullanmak istiyorlar. Tüm bu online ödeme seçenekleri içerisinde de, kredi kartı ile online ödeme seçeneği hala popülerliğini koruyor.

Yapılan bir araştırmaya göre, İngiltre’de insanların 3’te biri,banka atm’lerine ayda bir ya da daha az bir sıklıkla ziyaret ediyor, daha çok online ödeme yöntemlerini tercih ediyor.

Rekabetçi pazarda, değişen koşullara göre gelişmek çok önemli. Bu döngü içerisinde, koşullara göre sürekli değişim ve gelişim özellikle küçük işletmeler için oldukça kritik.

Online ödeme yöntemlerinin faydaları oldukça açıktır. Küresel e-ticaret şirketleri online ödeme yöntemlerinin kullanıldığı yeni bir dönem ve bir topluluk inşa ediyorlar. İşletmelerin bu değişime ayak uydurmak ve online ödeme yöntemlerini sistemlerine dahil etmekten başka bir çareleri kalmıyor.

Online ödeme yöntemlerinin tercih edilmesi için 3 neden,

Kolaylık ve Esneklik

Online ödeme kullanıcılara, oldukça esnek imkanlar sunuyor. işletmeler ve müşteriler, kredi kartları ile yaptıkları online ödeme işlemlerini, nakit ödemelere göre çok daha kolay takip ediyorlar. İşletmeler, online ödeme aşamasında müşterilerine taksit ve kampanya seçenekleri sunarak, müşterilerin ödeme süreçlerini yönetmelerine de yardımcı oluyor.Online ödeme, hem işletme  hem de müşteri tarafında kullanımı kolay ve esnek bir ödeme yönetimi olarak karşımıza çıkıyor.

İşletmelerin Müşteri Kaçırma Korkusu

Visa’nın yapmış olduğu araştırmaya göre, her 10 müşteriden 9’u uzun bekleme sürelerinden dolayı işletmeyi terk ediyor ve alışverişi tamamlamıyor.Kredi kartı ile ödeme geleneksel yöntemlere göre çok daha hızlı. Kredi kartı ile ödeme bu bekleme sürelerini büyük ölçüde azaltıyor.Yapılan bir araştırmaya göre, 18 ile 34 yaş aralığındaki insanların 3/4'’ü online alışverişi mağza içi alışverişe tercih ettiğin gösteriyor. Bu araştırma sonucuna göre, işletmeler, hem fiziksel mağzalarıda hem de çevrim içi mağzalarında, kredi kartı ile ödeme  ve online ödeme sistemlerine daha fazla yatırım yaparak, gelen müşterilerini bu imkanları sunabilmelidir.

Güvenlik

Kredi kartı ile ödeme sonucunda işletmeler, eskiden olduğu gibi çok fazla nakit para saklamak zorunda kalmıyorlar. Bu da direk olarak fiziksel kayıp riskini azaltıyor.

Kredi kartı ile ödeme sırasında, gerçekleşen işlemler şifrelenerek, çalınması ve yetkisiz kişilerin erişimi engelleniyor. Tüketici güvenliğinin sağlanması sadakat ve güven kazanmanın anahtarıdır.


Caner Yiğit 03 Oct 2019
+90 (850) 840-8180