Alt Bayi Tahsilat Sistemi

Bayi Tahsilat Sistemi ile Müşterilere Mobil Pos Sistemi Sunun

Bayi Tahsilat Sistemi

Üretici, toptancı, ana veya ara dağıtıcı firmaların tahsilat yapabilmesine olanak sağlayan PosPratik'te aynı zamanda alt bayiler ve müşteriler de kredi kartı ile ödeme yapabilmektedir.

Pospratik ile firmalara özel ödeme sayfası, kendi alan adları üzerinden oluşturulmaktadır. Ayrıca firmaların ERP sistemleri ile entegre olarak çalışabilmektedir. Müşterilerden alınan ödemeler ERP sistemindeki cari hesaplara sistem tarafından otomatik olarak işlenmektedir.

Alt bayi tahsilat sistemi ile ödeme yapan alt bayilerin yaptıkları ödemeler, ana firmanın ERP sistemindeki bayiye ait cari hesaba işlenir. Tek bir ödeme ile alt bayi, bayiye olan borcunu, bayi de ana firmaya borcunu ödemiş olur. Böylece bayi de alt bayisinden gerçekleştirdiği tahsilattan dolayı herhangi bir komisyon ödemek durumunda kalmaz.

Alt bayiler, ihtiyaç durumunda Pospratik üzerinden, kendi müşterilerinden kredi kartı tahsilatı yapabilirler. Alınan ödeme ana firma hesabına aktarılır.

Ana firma, bayilerine veya müşterilerine farklı ödeme seçenekleri sunabilir. Aynı pos tanımları ile bir bayi grubuna taksit imkanı sunarken farklı bir bayi grubuna taksit imkanı sunmayabilir veya bir bayi grubuna kredi kartı komisyon oranlarını yansıtırken diğer bayi grubuna komisyon oranlarını yansıtmayabilir. Online tahsilat sistemi sayesinde bayiler kredi kartı ile ödeme seçeneğine sahip olur.

Bayi ödeme sisteminde, paketler dahilinde bayi-alt bayi tanımlama sınırı bulunmakta ancak müşteri tanımlamasında herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Bayi-alt bayi kavramı özellik olarak Kurumsal pakette kullanılabilmektedir.

+90 (850) 840-8180