Dövizli Online Tahsilat Sistemi

Pospratik Online Tahsilat Sistemi ile EUR,USD ile Ödeme Alın

Dövizli Online Tahsilat Sistemi

PosPratik Online Tahsilat Sistemi firmaların, müşterilerinden dövizli online tahsilat yapabilmesini sağlar. EURO ve DOLAR ödemesi yapacak olan müşteri; kendine ait kullanıcı adı ve şifresi ile sisteme giriş yapar. Ödeme sayfasındaki para birimi alanından TL, EURO ve DOLAR seçimini yaptıktan sonra ödeme yapacağı tutar ve kart bilgilerini girdikten sonra taksit veya tek çekim seçimini yapar, telefonuna gelen 3D güvenlik şifresi ile dövizli ödeme işlemini gerçekleştirir.

Ödeme sayfasında varsayılan para birimi olarak TL kullanılmaktadır. Para birimi DOLAR veya EURO seçildiğinde Ödeme tutarı yanında giriş yapılan döviz biriminin TL karşılığı bilgilendirme amaçlı gösterilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’ndan alınan kur tutarları bankalar ile farklılık gösterebilir. Bu nedenle tahsilat direk döviz olarak gerçekleşmektedir.

Firmaların, müşterilerinden kredi kartı ile online tahsilat sistemi üzerinden aldığı dövizli ödemeler ERP/muhasebe programlarına aktarılırken ilgili müşterinin ilgili para birimine aktarılmaktadır. Örneğin dolar olarak yapılan ödemeler, ERP programında carinin dolar hesabına alacak olarak işlenmektedir.

+90 (850) 840-8180