Yüksek Güvenlik

512 bit SSL Destekli Online Tahsilat Sistemi

Yazılım Güvenliği

Tahsilatlarınızın güvenli bir biçimde gerçekleşebilmesi için yüksek seviyede altyapı ve bilgi güvenliği sağlayan %100 bulut altyapısı kullanılarak sizlere 7/24 kesintisiz hizmet verilmesi sağlanmaktadır.

PosPratik online tahsilat sistemi kullanan firmalara ücretsiz olarak sağlanan 256 Bit SSL ile müşterilerinizin ödeme sırasında giriş yaptıkları bilgiler şifrelenmektedir. Kullanılan SSL tüm bankalarda uygulanan sanal pos altyapısı ile aynı standartlardadır.

3D Secure Nedir?

İnternet üzerinden kredi kartı ve banka kartıyla yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliğinin artırılması için iki ödeme sisteminin, Visa ve MasterCard tarafından geliştirilmiş bir sistemdir. Sistemin temel hedefi sahte ödeme işlemlerinin önüne geçmektir. Verified by Visa ve MasterCard SecureCode logoları bulunan sanal işyerlerinden yapılan online alışverişler Visa ve MasterCard güvencesi altındadır.

3D SECURE NEDEN GÜVENLİDİR?

3D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibinin cep telefonuna işlem kodu gönderilir. Gönderilen bu kod(şifre) ile kart sahibinin kimliği doğrulanır. Böylelikle kartın kart sahibi dışında yetkisiz ve kötü niyetli kişiler tarafından kullanılması engellenmiş olur.

Şifre ve Veri Güvenliği

Hesap erişimi için kullanılan şifrelerin güvenliğinden PosPratik online tahsilat sistemi kullanıcıları sorumludur. Verilerinizin güvenliği için şifrenizi başkalarıyla paylaşmamanızı ve oluşturduğunuz şifrenin basit/kolay tahmin edilebilir olmamasını öneririz.

Online tahsilat sistemi ile yapılan tahsilatlarda kullanılan bilgiler, kullanılan cihazlar üzerinde tutulmadığı için her zaman güvendedir. PosPratik bulut altyapısı sayesinde verileriniz periyodik olarak yedeklenmektedir.

+90 (850) 840-8180